تعویض لاستیک
,

تعویض لاستیک ماشین

یکی از اتفاقات اجتناب ناپذیری که ممکن است برای هر لاستیکی رخ دهد , پنجر شدن آن چه در زمان رانندگی و چه درب منزل یا محل کار می باشد.حال اگر با روش تعویض لاستیک آشنا نباشید ممکن است که زمان زیادی را صرف تعویض لاستیک خود و یا هزینه زیادی را صرف جابجایی ماشین بوسیله خودروهای امددای بکنید. لذا یادگیری تعویض لاستیک ماشین برای هر مالک ماشین امری ضروری میباشد, مخصوصا اگر قرار باشد که در یک مسیر بین جاده ای رانندگی کنید.در این مطلب قصد داریم آموزش تعویض لاستیک ماشین را بصورت قدم به قدم با رعایت نکات ایمنی به مبتدیان آموزش دهیم که دانستن آن میتواند باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های اضاقی شود.

 

با دانلود نرم افزار تصدیق علاوه بر شناخت کامل تابلو ها ، به سوالات پرتکرار و مهم آیین نامه دسترسی داشته باشید، آزمون دهید و کارنامه دریافت کنید.

 

 

اما قبل از آن باید همواره پیش از اقدام به حرکت به نکات زیر توجه داشته باشید؛

  • همواره تجهیزات لازم برای تعویض لاستیک ( مانند جک, آچار چرخ و شاید یک دیلم ) را بهمراه داشته باشید.
  • همواره از سلامت لاستیک زاپاس خود مطلع باشید. بدین منظور هر چند وقت یکبار باد لاستیک زاپاس خود را تنظیم نمائید.

با توجه به رعایت نکات فوق مراحل تعویض لاستیک ماشین به شرح زیر می باشد؛

 

مراحل آموزش تعویض لاستیک ماشین

 

  •  در زمان پنچر شدن, یک مکان هموار و ایمن را برای تعویض لاستیک خود پیدا کنید. از راه رفتن زیاد با لاستیک پنچر پرهیز کنید, زیرا باعث خرابی رینگ و لاستیک شما می شود. همچنین, هرگز در وسط خیابان و اتوبان جهت تعویض لاستیک توقف نکنید.

 

تعویض لاستیک

  ترمز دستی خودروی خود را بکشید و از توقف کامل خودرو اطمینان حاصل نمائید.

اگر از دنده اتوماتیک استفاده میکنید آن را روی حالت P قرار دهید .

 

تعویض لاستیک

جهت اطمینان, یک جسم سخت و سنگین را در جلوی یکی از سه چرخ سالم دیگر قرار دهید تا از حرکت احتمالی خودرو جلوگیری شود.

 

تعویض لاستیک

 ابزار آلات تعویض چرخ و لاستیک زاپاس را آماده کنید.

 

تعویض لاستیک

جک خود را در زیر ماشین در سمتی که لاستیک پنچر شده است قرار دهید. جک خود را با چرخاندن اهرم جک, تا زمانیکه دقیقا زیر بدنه خودرو قرار بگیرد, به سمت بالا ببرید. دقت کنید که جک دقیقا زیر قسمت فلزی خودرو قرار بگیرد. در بعضی از خودروها محلی برای قرار گیری جک زیر بدنه تعبیه شده است. برای خودروهای لوکس, اگر محل جک زدن را پیدا نمی کنید, جهت تعیین دقیق محل جک زدن لطفا به کاتالوگ خودرو مراجعه کنید.

دقت کنید در این مرحله نباید چرخ خودرو از روی زمین بلند شود.

 

تعویض لاستیک

 در این مرحله پیچ های چرخ خودرو خود را کمی شل کنید. ممکن است که پیچ ها کمی محکم بسته شده باشند و توان شما برای باز کردن آن کافی نباشد. لذا همواره یک دیلم جهت افزایش بازوی گشتاور آچار چرخ بهمراه خود داشته باشید.

توجه کنید که در این مرحله فقط پیچ ها را شل کنید و کامل باز نکنید.

 

تعویض لاستیک

حال جک را تا جائیکه از روی زمین بلند شود به سمت بالا بچرخانید. سپس از موقعیت تعادل خودروی خود در این وضعیت اطمینان حاصل کنید. اگر متوجه شدید که جک کمی کج است و یا حالت نامتعادلی در خودرو مشاهده کردید, جک را پایین آورده و مجددا در زیر خودرو موقعیت دهی کنید.

 

تعویض لاستیک

 پس از اینکه از تعادل خودرو اطمینان حاصل نمودید, تمامی پیچ ها را بطور کامل باز کنید.

 

تعویض لاستیک

در این مرحله, چرخ خودرو خود را از محل خود بیرون بکشید. ممکن است که چرخ به دلیل مرور زمان و انباشته شدن گرد و غبار در محل خود سفت شده باشد, که جهت شل کردن آن کافیست که با دست یا پای خود چند ضربه به آن بزنید.

ترجیحا لاستیک را در کنار جک و زیر ماشین قرار دهید تا اگر اتفاقی برای جک در حین تعویض افتاد, این چرخ به عنوان تکیه گاه مانع از برخورد خودرو با زمین شود.

 

تعویض لاستیک

لاستیک زاپاس را در محل مورد نظر سوار کنید. دقت کنید که تمامی سوراخ های چرخ و محل سوار شدن لاستیک دقیقا همراستا باشند.

 

تعویض لاستیک

با یک دست خود لاستیک را نگه دارید و با دست دیگر به نوبت پیچ و یا مهره چرخ را ببندید. سپس با استفاده از آچار چرخ, پیچ یا مهره را تا جاییکه امکان دارد ببندید اما خیلی فشار وارد نکنید زیرا ممکن است که خودرو از روی جک بیفتد.

سعی کنید پیچ ها را بصورت ضربدری ببندید.

 

تعویض لاستیک

به آرامی جک را پایین بیاورید.

 

تعویض لاستیک

در این مرحله تا جائیکه می توانید پیچ و یا مهره ها را محکم کنید.

 

نکات و هشدارها:

  • برای جلوگیری از در رفتن جک و خطرات احتمالی سنگ بزرگ یا خود چرخ پنچر را زیر اتومبیل قرار دهید.
  • همیشه آچار را رو به پایین فشار دهید زیرا هم باعث راحت تر باز شدن پیچها به خاطر نیروی جاذبه و هم باعث جلوگیری از صدمه دیدن شما خواهد شد.
  • بعضی از چرخ های زاپاس برای سرعت بالاتر از ۸۰ کیلومتر بر ساعت طراحی نشده اند بنابراین حواستان به اینگونه لاستیک ها باشد تا سرعت بالاتری با آنها نروید.

منبع:تهران تایر

 

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می شود:

راهنمایی و رانندگی