آشنایی با قطعات خودرو
, ,

سیستم های خودرو (بخش دوم)

در این پست و پست های مشابه که در قالب چند بخش میباشد سعی بر آن شده تا برخی از سیستم های خودرو را برای علاقه مندان بصورت ساده و مفید بیان کنیم.

 

با دانلود نرم افزار تصدیق علاوه بر شناخت کامل تابلو ها ، به سوالات پرتکرار و مهم آیین نامه دسترسی داشته باشید، آزمون دهید و کارنامه دریافت کنید.

 

آشنایی با سیستم های خودرو

 

  • سیلندر

سیلندر ( Cylinder )، در موتورها و پمپ‌های رفت و برگشتی، فضایی استوانه‌ای است که پیستون در آن حرکت می‌کند. هر موتور، پمپ یا کمپرسور رفت و برگشتی، برای کارکرد نیاز به دست‌کم یک سیلندر دارد. معمولاً چند سیلندر در کنار یکدیگر و در بلوک سیلندر قرار می‌گیرند.

نحوه کار سیلندر

نحوه کار سیلندر ( سیلندر دو سوپاپ یک شمع )

 

  • بادامک

بادامَک قطعه‌ای از یک سازوکار ویژه در اتصالات موتورها و دستگاه‌های مکانیکی است. کار بادامک تبدیل حرکت چرخشی به حرکت خطی است.

بادامک

دو قطعهٔ گلابی‌شکل در قسمت بالای این موتور بادامک‌اند.

بادامک مانند دیسکی به شکل قلب یا دیگر شکل‌ها است و برای چرخش روی محوری قرار می‌گیرد. بادامک به هنگام چرخش به میلهٔ مستقیم برخورد می‌کند که آن میله پیرو نام دارد. شکل بادامک تعیین‌کنندهٔ شیوهٔ حرکت پیرو استکه بادامک‌ها را بیشتر بر پایهٔ شکلشان نام‌گذاری می‌کنند.. پیروها به‌وسیله فنرهای پیش‌گذاری‌شده با بادامکها در تماس میباشند.

 

  • سوپاپ

( به فرانسوی: Soupape ) (به انگلیسی: Poppet valve ) در لغت به معنی دریچه است.سوپاپ یک قطعه‌ی نسبتا کوچک است که ورود مخلوط هوا و سوخت و خروج دود را کنترل می‌کند. سوپاپ‌ها بطور مستقیم یا غیر مستقیم توسط میل سوپاپ باز و بسته می‌شوند. تعداد سوپاپ ها در هر پیشرانه نیز متفاوت است و می تواند از دو سوپاپ برای هر سیلندر تا ۵ سوپاپ برای هر سیلندر متفاوت باشد.

   

 

 سوپاپ‌ها بطور مستقیم یا غیر مستقیم توسط میل سوپاپ باز و بسته می‌شوند و بازگشت آنها به موقعیت اولیه شان توسط یک فنر به نام فنر سوپاپ انجام می شود.

 

  • شمع ( spark plug )

شمع مسئول مشتعل کردن مخلوط هوا و سوخت در داخل سیلندر است. این کار از طریق ایجاد جرقه‌ای در سر شمع انجام می‌شود که با استفاده از انرژی الکتریکی بدست آمده از کوئل صورت می‌پذیرد.

شمع خودرو

 

 

شمع ابزاری است برای انتقال جرقه‌های متناوب برق داخل سیلندرها که در انتهای سیلندر و روی سرسیلندر در موتور اتومبیل نصب می‌شود و برق موتور که با حرکت متناوب دلکو ( بیشتر در خودروهای قدیمی ) به سر شمعها می‌رسد، طوری تنظیم شده که به هنگام فشردگی بخار بنزین در انتهای سیلندر جرقه‌ای از انتهای شمع ساطع شده که باعث انفجار بنزین و حرکت موتور می‌گردد.

 

  • کوئل شمع ( Ignition coil )

در خودروهای امروزی  از کوئل برای برق رسانی به شمع‌ها استفاده میشود. در خودروهای جدیدتر برای هر شمع یک کوئل مستقل در نظر گرفته شده است. وظیفه‌ی کوئل تامین برق ولتاژ بالا برای جرقه‌زنی شمع‌ است.

 

کوئل ( و یا سیم پیچ جرقه ) جریان با ولتاژ پایین را از باتری اتومبیل گرفته و آن را تبدیل به هزاران ولتی می‌کند که برای ایجاد جرقه الکتریکی در شمع برای احتراق در محفظه سیلندر نیاز است.

 

گردآوری شده از:wikipedia

 

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می شود:

قطعات خودرو بخش اول

قطعات خودرو بخش سوم

قطعات خودرو بخش چهارم