آشنایی با قطعات خودرو
, ,

قطعات خودرو (بخش اول)

در این پست و پست های مشابه که در قالب چند بخش میباشد سعی بر آن شده تا برخی از قطعات خودرو را برای علاقه مندان بصورت ساده و مفید بیان کنیم.

آشنایی با سیستم های خودرو

 

با دانلود نرم افزار تصدیق علاوه بر شناخت کامل تابلو ها ، به سوالات پرتکرار و مهم آیین نامه دسترسی داشته باشید، آزمون دهید و کارنامه دریافت کنید.

 

آشنایی با قطعات خودرو

 

  • استارت

استارتر ( Starter ) یا استارت نام قطعه‌ایست که برای راه انداختن موتور درون‌سوز به کار می‌رود و با چرخاندن موتور باعث روشن شدن آن می‌شود.استارت در حقیقت یک موتور الکتریکی قدرتمند است که از آرمیچر، زغال و کلکتور، بالشتک، دنده استارت، اتوماتیک استارت و بدنه تشکیل شده‌است.

استارت ماشین

استارت خودرو

 

 

 

 

 

 

 

استارت خودرو یک موتور الکتریکی می باشد که نیروی الکتریسیته را به مکانیکی تبدیل می کند. در یک استارت خودرو ، برق از باتری گرفته شده و در طی عبور از سیم پیچ درون استارت، باعث چرخاندن چرخ دنده های استارت می گردد که این عمل باعث می شود، چرخ دهنده های استارت با چرخ دنده های موتور خودرو درگیر شده و آن را نیز بچرخاند.

 

  • تسمه تایم

در حال حاضر تعدادی از خودروها از تسمه تایم ( Timing belt ) و برخی دیگر نیز از زنجیر تایم ( Timing Chain ) استفاده می‌کنند. البته بین این دو تکنولوژی تفاوت اساسی وجود دارد. زنجیر تایم یک اختراع کاربردی است که به دلیل جنس فلزی که دارد، بسیار کمتر از تسمه تایم آسیب می‌بیند. در تئوری طول عمر زنجیر تایم برابر با عمر خود موتور خودرو است و نیازی به تعویض آن وجود ندارد.شما می توانید با توجه به دفترچه راهنمای خودرو خود دریابید که موتور خودرو شما با تسمه تایم کار می کند یا از نوع زنجیر دار است. اگر از نوع تسمه تایم باشد کیلومتر تعویض تسمه تایم در آن ذکر شده است.

تسمه تایم

 

برای آشنایی بیشتر با تسمه تایم، خواندن این پست را پیشنهاد میکنیم.

 

  • بلوک سیلندر

بلوک سیلندر ( Cylinder block ) یک ساختار فلزی یکپارچه در موتور رفت و برگشتی است. بلوک سیلندر بدنه‌ی اصلی پیشرانه است. بخش‌هایی چون سیلندر، پیستون، شاتون، میل لنگ و کارتل روغن در بلوک سیلندر قرار دارند.

بلوک سیلندر V شکل

                                بلوک سیلندر خطی

 بلوک سیلندر انواع مختلفی دارد و می تواند خطی  یا بصورت V شکل باشد.

 

  • سرسیلندر

در یک موتور درونسوز سرسیلندر به قطعه‌ای گفته می‌شود که بر فراز بخش بالایی سیلندرها قرار دارد.

سرسیلندر در حقیقت نیمه‌ی بالایی پیشرانه را تشکیل می‌دهد و بخش‌هایی چون میل سوپاپ، سوپاپ‌ها اتاقک احتراق و درب سوپاپ را در خود جای داده است. جنس این بخش در پیشرانه‌ها اکثرا از جنس آلومینیوم و یا چدن است.

سر سیلندر

 

  سرسیلندرها در موتورهای احتراق داخلی چهارزمانه وجود دارند و علت استفاده از آن‌ها این است که اگر به علت خرابی نیاز باشد که سیلندرها یا پیستونها دستکاری شوند، یا برداشته شوند، با باز کردن سرسیلندر دسترسی به آن‌ها بسیار ساده‌تر خواهد بود.

 

  • میل سوپاپ

این قطعه با یک نام دیگر به نام میل بادامک نیز شناخته می‌شود. نام میل بادامک به وجود بادامک‌های موجود روی این قطعه بر روی این قطعه گذاشته شده است. وظیفه اصلی میل سوپاپ یا میل بادامک، باز و بسته کردن سوپاپ‌های ورودی و خروجی است.امروزه تقریباً در اکثر موتورهای چهار زمانه میل سوپاپ روی سر سیلندر قرار دارد که به آن میل‌سوپاپ بالا سری گفته میشود. موتورهایی که دارای یک میل سوپاپ بالاسری هستند با سر واژه  Overhead camshaft ) OHC ) و موتورهای دارای دو میل سوپاپ از این نوع با سر واژه Dual Overhead camshaft ) DOHC )  شناخته می‌شوند.

 

میل بادامک یا میل سوپاپ

 

میل سوپاپ توسط دنده‌ای که بوسیله زنجیر یا تسمه تایمینگ به میل لنگ متصل می‌شود میچرخد. در موتورهای چهار زمانه به ازای هر دو دور میل لنگ میل سوپاپ یک دور می‌چرخد.

عواملی که می‌تواند به میل سوپاپ آسیب برساند، اُفت فشار روغن و یا کمبود روغن در موتور می‌باشد.

 

گردآوری شده از:wikipedia

 

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می شود:

آشنایی با سیستم های خودرو بخش دوم

آشنایی با سیستم های خودرو بخش سوم

آشنایی با سیستم های خودرو بخش چهارم