, ,

نحوه پارک در سطح شیبدار

چند نکته ساده در پارک کردن خودرو در سربالایی و سر پایینی وجود دارد که از حرکت ماشین به سمت پایین بعد از پارک کردن جلوگیری میکند. در این مطلب نحوه پارک در سطح شیبدار را با بیان نکات بسیار ساده به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه پارک در سطح شیبدار

 

 

با دانلود نرم افزار تصدیق علاوه بر شناخت کامل تابلو ها ، به سوالات پرتکرار و مهم آیین نامه دسترسی داشته باشید، آزمون دهید و کارنامه دریافت کنید.

 

نحوه پارک در سطح شیبدار

 

 

پارک کردن خودرو در سطح شیبدار چگونه است

ماشین خود را به موازات جدول پارک کنید به گونه ای که:

  • اگر قصد پارک در سربالایی دارید، حتما یک فاصله کامل خودرو را در پشت ماشین خود خالی بگذارید تا بتوانید به عقب برگردید.
  • اگر قصد پارک در سرپایینی دارید، حتما یک فاصله کامل خودرو را در مقابل ماشین خود خالی بگذارید تا بتوانید به سمت جلو حرکت کنید.

 

 

چرخاندن چرخ ها به طرف مناسب بطوری که:

  • برای پارک کردن در سربالایی چرخ ها را  به سمت بیرون جدول چرخانده که برای اطمینان بیشتر میتوانید چرخ ها را به جدول بچسبانید.
  • برای پارک کردن در سرپایینی نیز باید چرخ ها را به سمت داخل جدول بچرخانید.
  • اگر جدولی در کنار جاده وجود ندارد میتوانید چرخ های جلو را به طرف گوشه جاده بچرخانید.(چه سربالایی و چه سر پایینی فرقی ندارد).

 

تمامی این کار ها برای جلوگیری از حرکت خودرو به طرف پایین، برخورد آن با ماشین های دیگر و یا حتی افراد میباشد تا در صورت بروز حادثه با اصطکاکی که توسط خاک یا چمن در کنار جاده ایجاد میشود، کمترین خسارت ممکنه به خودرو و سایر افراد وارد گردد.

 خارج شدن از ماشین:

  • اگر خودرو شما دنده اتومات است اطمینان حاصل کنید که دنده  در حالت پارکینگ قرار دارد و سپس ترمز دستی را فعال کنید.
  • اگر خودرو شما دنده اتومات نیست میتوانید در سربالایی دنده را در حالت دنده 1 و در سرپایینی در حالت دنده عقب قرار دهید و ترمز دستی را نیز فعال کنید.

 

منبع:wikihow

 

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می شود:

پارک دوبل