, ,

یاتاقان زدن

یاتاقان (bearing) قطعه ای است که اجازهٔ حرکت نسبیِ مشخصی را بین دو یا بیشتر از دو قطعه می‌دهد که به‌طور نمونه به صورت چرخشی یا حرکت خطی است.یکی از اصطلاحات مکانیکی و فنی خودرو یاتاقان زدن است که در صورت خراب شدن یاتاقان ها به اصطلاح می گویند خودرو یاتاقان زده است که در این مطلب به اصطلاحِ یاتاقان زدن میپردازیم.

 

 

با دانلود نرم افزار تصدیق علاوه بر شناخت کامل تابلو ها ، به سوالات پرتکرار و مهم آیین نامه دسترسی داشته باشید، آزمون دهید و کارنامه دریافت کنید.

 

منظور از یاتاقان زدن چیست؟

بطور کلی “یاتاقان زدن” تقریبا معادل عامیانه سوختن موتور در بین تعمیرکاران است. اصلی ترین قسمت مربوط به چرخش موتور یاتاقان ها هستند تماس میل لنگ با شاتون و نیز پایه های نگهدارنده بدنه موتور از طریق یاتاقان است که باعث از بین رفتن اصطکاک بین فلزات خورو می شوند. وظیفه یاتاقان این است که با حرکت بر روی لایه ی روغن ، تماس میل لنگ با شاتون را برقرار می کنند. که در صورت از بین رفتن لایه روغن و تماس مستقیم فلزات با یکدیگر، صدمات جبران ناپذیری به مکانیزم چرخشی خودرو وارد خواهد شد. در صورتی که این تماس مستقیم بین فلزات بر قرار شود، گرمای زیاد تولید شده سبب از بین رفتن لایه هایی از داخل یاتاقان می شود و در این صورت راننده باید از صدای تلق و تلق خودرو متوجه یاتاقان زدن خودرو شده و فورا به یک تعمیرگاه مراجعه کند.

یاتاقان زدن چیست

همچنین در صورت ذوب شدن زیاد بابیت ها (تنها یک نوع از آلیاژهایی است که برای پوشش سطح یاتاقان استفاده می‌شود) و پس از سرد شدن موتور، بابیت ها به میل لنگ چسبیده و از روشن شدن خودرو جلوگیری می کند و اما اگر میزان ذوب شدن زیاد نباشد، موتور روشن شده اما صدای تلق تلق خواهد داد.

 

دلایل یاتاقان زدن 

  • خراب شدن پمپ روغن
  • تمام شدن آب موتور و راندن خودرو در این صورت و داغ شدن بیش از حد موتور به هر علتی مانند سوختن واشر سرسیلندر
  • کهنه شدن بیش از حد روغن موتور و حتی کثیف بودن فیلتر روغن
  • رانندگی با سرعت های بالا در محدوده قرمز دور موتور
  • خوردگی در یاتاقان های غلتشی
  • استفاده کردن از روغن موتور نامرغوب
  • لقی شاتون
  • نرسیدن روغن به یاتاقان که در واقع ایراد اصلی در سیستم روغنکاری موتور است.

 

 

علائم نشان دهنده یاتاقان زدن

از علائم یاتاقان زدن می توان به روشن ماندن و چشمک زدن چراغ روغن اشاره کرد.در دور آرام هیچ صدایی از موتور بگوش نمی‌رسد اما با افزایش دور موتور به بیش از ۱۲۰۰ rpm صدای یاتاقان ها و برخورد دو فلز به گوش می رسد.در صورت یاتاقان زدن باید میل لنگ را برای تعمیر به تراشکاری برده و بر اساس استاندارد ها تعمیر شود. البته اگر قبلا میل لنگ را به تراشکاری برده باشید، دیگر قابلیت تعمیر مجدد وجود ندارد.همچنین صدا “لق لق ” یا “تق تق” موتور هنگام گاز دادن یا شتاب گرفتن و قفل شدن موتور، (که در این حالت موتور به هیچ عنوان روشن نمی شود) از علائم یاتاقان زدن میاشند.

 

به این نکته توجه کنید که در صورت یاتاقان زدن بلافاصله ماشین را خاموش کنید، که در غیر اینصورت سبب کج شدن میل لنگ و آسیب رسیدن به موتور خودرو میشود.

 

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می شود:

راهنمایی و رانندگی

آموزش های فنی